Delfiny ze Szwecji po akcji w ostatniej sekundzie meczu pokonują Rottweilery

Dodano: 10-09-2017

Anwil Włocławek przegrał w finale Kasztelan Basketball Cup 2017 z Norrköping Dolphins 69:70.

Przez trzy kwarty to Anwil miał przewagę w tym spotkaniu. Po 30 mintach nasz zespół prowadził 59:51. Niestety, w ostatniej kwarcie to goście włączyli piąty bieg, a gospodarze nie potrafili skutecznie odpowiedzieć w ofensywie. Koszykarze ze Szwecji oddali celny rzut za trzy punkty w ostatniej sekundzie meczu i wygrali 70:69

W naszej drużynie po raz kolejny najlepsi w ofensywie okazali się: Josip Sobin i Jarosław Zyskowski. Mniej skuteczny był dziś Jaylin Airington, ale za to kilka udanych zagrań pokazał Ante Delas. Na minus z pewnością jedynie 10 punktów zdobytych przez rottweilery w ostatniej kwarcie, a warto dodać, że wcześniej nasz zespół prowadził już różnicą ponad 10 oczek.

Anwil Włocławek – Norrköping Dolphins 69:70 (22:16, 19:19, 18:15, 10:19)

Anwil: Sobin 16, Zyskowski 16, Leończyk 9, Łączyński 9, Delas 8, Nowakowski 4, Szewczyk 3, Airington 2, Ciesielski 2, Komenda 0

Dolphins: Green 16, Blakes 13, Lindqvist 12, Kjelbom 11, Medjedboub 4, Schuberg 4, Smith 4, Larsson 3, Johansson 3, Stark 0

Plan kolejnych spotkań sparingowych:

15 września: Polski Cukier Toruń – Anwil Włocławek (w ramach Memoriału im. Wojciecha Michniewicza)

17 września: CEZ Nymburk – Anwil Włocławek (w ramach Memoriału im. Wojciecha Michniewicza)

20 września: Anwil Włocławek – Asseco Gdynia