Oceny koszykarzy Anwilu za pogrom w Krośnie. Świetna skuteczność Rottweilerów

Dodano: 09-10-2017

Anwil zdeklasował w dalekim Krośnie Miasto Szkła 88:57. W naszej zabawie wystawiamy co prawda oceny indywidualne, ale nasi koszykarze zanotowali świetne wyniki przede wszystkim jako drużyna. Warto zwrócić uwagę na naszą skuteczność (65% za 2, 40% za 3) oraz liczbę zbiórek, aż 42.

5 punktów – Josip Sobin
Zagrał 20 minut, dłużej nie było potrzeby, ale był to znakomity czas w jego wykonaniu. W ataku był jak czołg i to najnowszej generacji (14 pkt., 7/7 za 2), w obronie podobnie (9 zb.). Gdyby spędził na parkiecie 10 minut więcej, mógłby pokusić się o fenomenalny double-double, ale ważniejsze od indywidualnych statystyk są decyzje trenera i odpowiedni rytm meczowy dla danego zawodnika.

4 punkty – Jarosław Zyskowski
W sparingach był często najlepszym strzelcem drużyny i liderem w ofensywie. W pierwszej kolejce mniej widoczny w ataku, ale w Krośnie wszystko wróciło do normy. Był znów najskuteczniejszy w drużynie i to przy świetnej skuteczności. Zdobył 15 punktów (4/6 za 2, 2/2 za 3, 1/2 za 1), a do tego zanotował 6 zbiórek. W trzeciej kwarcie zagrał kilka skutecznych akcji nie pozostawiając rywalom już żadnych złudzeń.

3 punkty – Michał Nowakowski
12 pkt. (4/5 za 3) i 6 zbiórek w 22 minuty. Dał popis gry ofensywnej i pokazał jak należy wykonywać rzuty z dystansu. To jego najpoważniejsza broń w ataku i w tym sezonie jeszcze nie raz tego doświadczymy. Czekamy na powtórkę już w najbliższą niedzielę w starciu z Rosą Radom w Hali Mistrzów.

2 punkty – Szymon Szewczyk
Bardzo dobry mecz w jego wykonaniu. Przez 19 minut zanotował 10 punktów (2/3 za 2, 2/4 za 3) i 7 zbiórek. Pokazał, że w Polskiej Lidze Koszykówki wciąż jest dominatorem pod koszem i nie tylko. W Krośnie nie miał sobie równych na swojej pozycji.

1 punkt – Ivan Almeida
Zagrał dość krótko, bo tylko 17 minut. W tym czasie pokazał jednak kilka widowiskowych zagrań i zdążył uzbierać 11 oczek (2/2 za 2, 1/5 za 3, 4/4 za 1), zanotował także 4 zbiórki. Na minus na pewno po raz kolejny skuteczność z dystansu (2/10 po 2. spotkaniach PLK).