Oceny koszykarzy Anwilu za porażkę w piątym meczu. To już jest koniec

Dodano: 15-05-2017

Anwil przegrał decydujące starcie w Hali Mistrzów z Energą Czarnymi Słupsk 62:67 i definitywnie zakończył sezon. Włocławianie zaprezentowali fatalną skuteczność w ataku, co było bezpośrednią przyczyną kolejnej porażki. Czy po takim meczu można w ogóle kogoś pochwalić?

5 punktów – Kacper Młynarski
Pozostawił po sobie chyba najkorzystniejsze wrażenie po tym fatalnym dniu całego zespołu i włocławskiej koszykówki. Zagrał 20 minut, zdobył 10 punktów (2/2 za 2, 2/2 za 3), miał także 4 zbiórki. W wielu momentach to on był liderem drużyny, co świadczy o nim bardzo dobrze, w przeciwieństwie do innych.

4 punkty – Paweł Leończyk
Zdobył 12 punktów (2/2 za 2, 2/3 za 3, 2/2 za 1) i był najlepszym strzelcem Anwilu. Do tego dorobku dołożył także 4 zbiórki. Zagrał solidnie, ale nic ponadto. Mimo wszystko chyba zbyt mało wykorzystywany w tej serii. To już jednak przeszłość.

3 punkty – Josip Sobin
To nie były jego dni, jego mecz, jego play-offy. Spodziewaliśmy się znacznie więcej. Zdecydowanie przegrał rywalizację z Davidem Kravishem, także w ostatnim meczu. W piątym starciu w Hali Mistrzów zagrał 30 minut, zdobył 8 punktów (4/11 za 2), miał 7 zbiórek. Taka postawa wystarczyła jednak do zdobycia trzech punktów w ostatnim odcinku naszej zabawy.

2 punkty – Kamil Łączyński
Próbował, czasem za dwóch, ale nie udało się poprowadzić drużyny do zwycięstwa. We wczorajszym meczu był nieskuteczny (3/11 z gry), choć kilkukrotnie zaprezentował bardzo pożyteczne zagrania. Oprócz zdobyczy punktowych, zanotował również 3 zbiórki, 3 asyty i 4 straty.

1 punkt – James Washington
Zagrał słaby mecz, ale nikt inny oprócz powyższej czwórki, nie zaprezentował się lepiej. Podobnie jak ,,Łączka” James był mało skuteczny (2/10 z gry). Wiele jego wejść pod kosz kończyło się niemal rzutami ,,w trybuny”. Na plus jedynie waleczność, rzuty osobiste (4/5) oraz liczba asyst (5).