Dodano: 04-12-2017

Po przerwie reprezentacyjnej rozgrywki wznowiła Polska Liga Koszykówki. Rottweilery wciąż są na fali i po raz kolejny pewnie pokonaliśmy naszego rywala. Tym razem beniaminka z Gliwic 94:75. Kto był najlepszy w naszym zespole?

5 punktów – Ante Delas
Ciężko w tym starciu było wytypować najlepszego koszykarza naszego zespołu, gdyż kilku graczy zagrało na podobnym, wysokim poziomie. Jednak to Ante zanotował jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy występ w barwach Anwilu. Przez 20 minut zdobył 18 punktów i był najlepszym strzelcem Rottweilerów. Wszystko przy świetnej skuteczności: 2/3 za 2, 3/4 za 3, 5/5 za 1. Na uwagę zasługuje też celna ,,trójka” z dziewiątego metra równo z końcową syreną trzeciej kwarty, która wyraźnie podłamała gospodarzy.

4 punkty – Paweł Leończyk
Wciąż potwierdza świetną formę w tym sezonie. Być może przy okazji następnej przerwy reprezentacyjnej będzie musiał na kilka dni opuścić Włocławek? Kto wie. Przeciwko GTK zanotował 14 oczek (6/9 z gry, 2/2 za 1), 7 zbiórek i 3 asysty. Gdy przebywał na parkiecie Anwil wyraźnie powiększał przewagę. Gdy go brakowało, goście odrabiali straty.

3 punkty – Ivan Almeida
Jak zwykle imponował wszechstronnością. Był drugim strzelcem zespołu (15 punktów; 1/3 za 2, 3/5 za 3, 4/4 za 1), ale zanotował także 7 zbiórek, 2 bloki i 5 razy wymusił faul na rywalu. Czasem można było odnieść wrażenie, że grał na 50% swoich możliwości. W Gliwicach nie musiał po prostu wrzucać piątego biegu.

2 punkty – Kamil Łączyński
Bardzo solidny występ naszego reprezentanta Polski. Spędził na parkiecie 26 minut, notując w tym czasie 10 punktów (1/2 za 2, 2/3 za 3, 2/2 za 1), 4 zbiórki i 3 asysty. Po raz kolejny imponował rozwagą w ofensywie i agresywną grą w defensywie.

1 punkt – Josip Sobin
Jak zwykle był jedną z kluczowych opcji w ataku (13 punktów; 6/11 za 2, 1/2 za 1). Do tego dorobku dołożył 5 zbiórek i 2 przechwyty. Miał jednak wyraźne problemy w obronie z Maverickiem Morganem, który rzucił nam 21 punktów i to na bardzo dobrej skuteczności.