Paweł Leończyk: Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie

Dodano: 12-01-2018

Anwil wygrał w Koszalinie po raz czternasty w tym sezonie. Rottweilery pokonały gospodarzy 91:80. Co mieli do powiedzenia po meczu: trener Igor Milicić oraz Paweł Leończyk?

,,Szczerze mówiąc, mieliśmy przed meczem w Koszalinie pewne obawy. AZS wygrał wcześniej w Ostrowie Wielkopolskim i zespół był na fali wznoszącej. Mają duży potencjał w ataku i graczy, którzy mogą seryjnie zdobywać punkty. Takiej właśnie serii nie udało nam się w pewnym momencie powstrzymać, ale myślę że przez większą część meczu to właśnie my kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na parkiecie” – analizował po wczorajszym spotkaniu trener Igor Milicić.

,,Wytrzymaliśmy presję rywala, mimo kłopotów zdrowotnych, które w ostatnim czasie nawarstwiły się w naszej drużynie. To kolejne bardzo ważne punkty dla nas. Teraz mamy właściwie siedem dni do następnego meczu, żeby się wykurować i przygotować do dalszej części sezonu” – dodał szkoleniowiec Anwilu.

Paweł Leończyk określił przebieg wydarzeń na parkiecie następującymi słowami ,,Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie. AZS zagrał ostatnio bardzo dobry mecz w Ostrowie Wielkopolskim. Byli napędzeni tym zwycięstwem i widać było, że chcą pokazać bardzo dobrą koszykówkę. W trzeciej kwarcie uciekła nam trochę koncentracja i AZS wrócił do gry. Czwarta kwarta i końcówka była już jednak pod nasze dyktando” – zakończył ,,Leon”.