Pierwsza porażka w sparingowej serii. Anwil przegrywa z Polfarmeksem

Dodano: 14-09-2018

Tuż przed pierwszymi występami z udziałem publiczności Anwil Włocławek rozegrał kolejny przedsezonowy sparing. Tym razem po serii zwycięstw musiał uznać wyższość 1-ligowego Polfarmeksu Kutno.

To już drugie starcie tych drużyn w okresie przygotowawczynm. W pierwszym sparingu Anwil nie miał większych problemów i wygrał aż 102:80. Po tym starciu kutnowska drużyna odrobiła lekcje i postawiła wysoko poprzeczkę naszym rottweilerom. Po pierwszej połowie różnica punktów na tablicy wyników wynosiła 17 oczek na korzyść drużyny gości.

Dopiero w ostatnich 10 minutach gry mistrzowie Polski wzięli się za odrabianie strat wygrywając kwartę 37:14, jednak to było za mało by wygrać i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 86:88.

W meczu zabrakło Kamila Łączyńskiego, który przebywa na zgrupowaniu kadry, Jarosław Zyskowski ma kontuzjowany palec, natomiast Jakub Parzeński nadal dochodzi do formy.

Punkty dla Anwilu: Mihailović 16, Lichodiej 15, Simon 15, Michalak 12, Marković 10, Sobin 10, Kostrzewski 4, Wadowski 4, Komenda 0, Szewczyk 0