Niestety Anwil Włocławek nie zdołał w szóstej kolejce Basketball Champions League wyrównać bilansu zwycięstw ze swoim dzisiejszym przeciwnikiem i uległ w Turcji drużynie Banvit B.K. 75:68.

W pierwszych minutach meczu włocławianie nie mogli się odnaleźć na parkiecie a pierwsze punkty dopiero po dwóch minutach zdobył Josip Sobin. Od samego początku dla gospodarzy punktował bardzo dobrze dysponowany Jordan Morgan (13 punktów w cały meczu). Oprócz efektywnego ataku drużyna Banvitu spisywała się również dobrze w obronie za sprawą wspomnianego wcześniej Morgana oraz Alexa Pereza.

W drugiej kwarcie goście zabrali się do ataku i odrabiania strat głównie za sprawą Walerija Lihodieja (12 pkt.) oraz Jarosława Zyskowskiego (15 pkt.) po pierwszej połowie Anwil schodził do szatni z trzypunktowym prowadzeniem (31:34).

Druga połowa rozpoczęła się ponownie od silnego uderzenia drużyny Banvit. Za sprawą dobrych akcji m.in. kapitana gospodarzy trzecia kwarta zakończyła ich prowadzeniem 58:48. Ostatnia odsłona meczu to znów bardzo dobry występ rottweilerów. Dziesięciopunktowa przewaga z poprzedniej odsłony została szybko zniwelowana i na 5 minut do końca na tablicy wyników wyświetlał się remis po 62. Niestety kilka strat i niemoc w ataku ostatecznie doprowadziły do zwycięstwa gospodarzy 75:68.

Banvit BCAnwil Włocławek 75:68 (20:15, 11:19, 27:14, 17:20)

Banvit: Moore 19, Morgan 13, Perez 8, Oncel 8, Gecim 8, Oliver 8, Cem Ulusoy 7, Atar 2, Hazer 1, Osmani 1, Akyel 0.

Anwil: Michalak 15, Sobin 15, Zyskowski 15, Lichodej 12, Kostrzewski 4, Łączyński 2, Simon 2, Szewczyk 2, Marković 1, Parzeński 0.