Anwil Włocławek nie dał żadnych złudzeń drużynie MKS Dąbrowa Górnicza i po bardzo dobrym spotkaniu zanotował kolejne zwycięstwo w Energa Basket Lidze. W naszej drużynie bardzo dobrze spisał się Chase Simon, zdobywca 26 punktów, 4 zbiórek i 3 asyst.

Mecz rzutem za 3 punkty otworzył wspomniany już Chase Simon, który głównie z Szymonem Szewczykiem wzięli na siebie trud zdobywania punktów. Po paru akcjach na tablicy wyników widniało 9:15 dla naszej drużyny. W tym momencie za odrabianie strat wzięli się gospodarze i głównie za sprawą Bena Richardsona i Bartłomieja Wołoszyna pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem rottweilerów (24:25).

Gospodarze dobrą grę starali się kontynuować również w drugiej kwarcie. Dzięki akcjom Treya Davisa Anwil przegrywał juz 4 punktami (29:25). W tym momencie do gry włączyli się Walerij Lichodiej, Aaron Broussard i Mateusz Kostrzewski, którzy odrobili straty i wypracowywali przewagę. To doprowadziło do wyniku 41:50 na koniec pierwszej połowy.

Druga połowa przebiegła pod pełną kontrolą i dominacją drużyny z Włocławka.