Czy Anwil ma szanse na awans do wielkiego finału?

Anwil Włocławek udowodnił już w tym sezonie, że potrafi grać z najlepszymi w naszej lidze. Pokonanie mistrza Polski w ostatniej kolejce tylko jeszcze bardziej pokazało, że w naszej drużynie drzemie duży potencjał. Czy jednak tak duży, aby zawędrować do finału?

Po fatalnym poprzednim sezonie postawa drużyny w obecnych rozgrywkach była jedną wielką zagadką. Przed rozpoczęciem sezonu zapowiadano, że cel Anwilu jest jasny – awans do fazy play-off.

Dzisiaj już wiemy, że nasza drużyna znajdzie się w fazie play-off. Obecnie Anwil zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi polskiej, ale ma ogromne szanse na zakończenie sezonu zasadniczego nawet na drugiej pozycji. Zwycięstwo nad Stelmetem Zielona Góra dodatkowo podbudowało morale w drużynie. Czy możemy więc mówić o ambicjach na finał ligi?

– Od początku sezonu, niezmiennie, widzę Stelmet w finale, ale jego prawdopodobni rywale się zmieniają. Był czas, gdy najpoważniejszym kandydatem wydawała się Rosa, ostatnio zaimponował Polski Cukier, w razie zwycięstwa w niedzielę na czele tej listy będzie Anwil. W tej chwili szanse tych trzech zespołów na finał oceniłbym tak: 35 proc. Anwil, 35 proc. Rosa, 30 proc. Polski Cukier – mówił w rozmowie z Anwil24.pl Łukasz Cegliński jeszcze przed meczem Anwilu ze Stelmetem. Od tamtej pory sporo się zmieniło. Anwil ograł mistrza Polski, natomiast Polski Cukier okazał się słabszy od Czarnych Słupsk.

Bardzo enigmatyczny w tej sprawie był z kolei Łukasz Koszarek, rozgrywający Stelmetu. – Drużyny z miejsc 2-5 są bardzo wyrównane. Anwil trochę skomplikował sobie sytuację porażką w Tarnobrzegu, a 4-5 miejsce tego zespołu na pewno nie urządza. Na finiszu sezonu zasadniczego włocławianie będą bardzo zdeterminowani, ale trudno mi teraz powiedzieć, czy dotrą do finału – przyznał w rozmowie z naszym portalem Koszarek.

Przed nami najważniejsze spotkania sezonu zasadniczego, w którym Anwil wciąż walczy o jak najwyższą pozycję w tabeli. Bardzo duże znaczenie będzie miał mecz naszej drużyny z Polskim Cukrem Toruń na wyjeździe 18 kwietnia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o