Dzisiaj kolejne spotkanie Anwilu. Czy BK Ventspils się zrewanżuje?

Dziś o 18:30 włocławski Anwil zmierzy się z BK Ventspils w meczu ósmej kolejki spotkań Basketball Champions League. 

Łotewski zespół z pewnością będzie chciał zrewanżować się za pierwsze spotkanie z Anwilem z 10 października, gdy po bardzo dobrej grze włocławianie wygrali 78:99.  Anwil (5. miejsce w tabeli BCL) wraz z BK Ventspils oraz z Nizhny Novgorod mają taki sam bilans spotkań oraz identyczną ilość punktów. Jak panują nastroje w drużynie przed tym spotkaniem?

Trener Igor Milicić podkreśla chęć wygranej oraz uprzedza, że pomimo wcześniejszej wygranej to nie będzie łatwe spotkanie. – ”Napewno będziemy chcieli wygrać ten mecz. To, że wygraliśmy z nimi na wyjeździe wysoko nic nie znaczy, oni grają dużo lepszą koszykówkę niż 2 miesiące temu. Natomiast my jesteśmy po takim okresie, gdzie jesteśmy wystarczająco przygotowani na nich. Mam nadzieję, że uda się wyrwać kolejne zwycięstwo.”

Szymon Szewczyk potwierdza słowa trenera o chęci wygranej i wbrew pozorom niełatwym przeciwniku. -”Do tego meczu podchodzimy tak jak do każdego innego. (…) Chcemy wygrać, chcemy zagrać jak najlepiej, musimy od samego początku być skoncentrowani, przede wszystkim na Johnsonie, który napędza ich ataki, na wszystkich tych, którzy grają na obwodzie, jeśli chodzi o rzucających. (…) Znamy naszą taktykę, wiemy jak chcemy uruchomić każdego z naszych zawodników i tak samo wiemy jak mamy powstrzymać ich ataki.”

Warto dodać, że trenerem zespołu z Łotwy jest Robert Stelmahers, który w sezonie 2016/2017 trenując wówczas Energę Czarnych Słupsk wyeliminował Anwil z ćwierćfinałów, natomiast rozgrywającym jest Aaron Johnson, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy BM Slam Stal.

Początek spotkania o godz. 18:30. Transmisja w Eleven Sports oraz Radiu Rottweilery.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o