Europejskie puchary we Włocławku? Decyzja jeszcze nie zapadła

Czy Anwil Włocławek w przyszłym sezonie zagra w europejskich pucharach? Na ten moment jeszcze żadne decyzje nie zapadły, ale już niebawem powinniśmy poznać stanowisko klubu ze stolicy Kujaw.

– Udział w europejskich pucharach to jest decyzja Rady Nadzorczej. Obecnie mamy trudną sytuację pod tym względem w Europie i konflikt FIBA z Euroligą, co wszystko jeszcze bardziej komplikuje – mówił kilka dni temu podczas konferencji prasowej Arkadiusz Lewandowski, prezes KK Włocławek.

Dzisiaj już wiemy, że doszło do pierwszego zebrania Rady Nadzorczej, podczas którego nie zapadły żadne konkretne decyzje w tej sprawie. Przypomnijmy, że właśnie do tego organu należą kluczowe decyzje dla przyszłości klubu, jak właśnie udział w europejskich pucharach, czy też ostateczny kształt budżetu na zespół na nowy sezon.

Jeszcze w czerwcu, w przeciągu kilkunastu najbliższych dni, dojdzie do kolejnego posiedzenia Rady Nadzorczej. Wówczas już powinny zapaść konkretne decyzje i dowiemy się, czy zobaczymy włocławski klub na europejskich parkietach w przyszłym sezonie.

W grę wchodzą występy w Lidze Mistrzów FIBA. Należy jednak zaznaczyć, że Anwil jako czwarta drużyna poprzedniego sezonu ligi polskiej nie miałaby zagwarantowanej gry w fazie grupowej. Nasz klub musiałby przebić się przez dwie rundy kwalifikacyjne, aby znaleźć się w gronie najlepszych.

Oczywiście miałoby to również zasadniczy wpływ na przygotowania drużyny do nowych rozgrywek. Anwil musiałby szybciej rozpocząć treningi, gdyż pierwsza runda kwalifikacyjna zostałaby rozegrana jeszcze pod koniec września. Już wtedy Rottweilery musiałyby znajdować się w dobrej formie, aby marzyć o kwalifikacji do fazy grupowej.

Przypomnijmy, że występy w europejskich pucharach to duże wyzwanie dla wszystkich polskich klubów. Pojawienie się w Europie, to wydatek kilkuset tysięcy złotych, co na pewno klubowi się nie zwróci z premii meczowych oraz wpływów z biletów. Czy Anwil będzie stać na taki wydatek? Nieoficjalnie wiadomo, że włocławski klub w przyszłym sezonie dysponować będzie wyższym budżetem, niż ostatnio.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o