Rottweilery wygrały z ostatnim zespołem w tabeli EBL, Miastem Szkła Krosno 104:76 – Pokazaliśmy różnicę jakości – mówił po meczu trener Milicić.

,,Cieszy nas wysokie, blisko 30-punktowe zwycięstwo. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, może z wyjątkiem pierwszej kwarty, gdzie w niektórych sytuacjach powinniśmy lepiej reagować. Pokazaliśmy dziś różnicę jakości i jest to na pewno droga, którą chcemy iść” – powiedział po meczu trener Anwilu.

Kolejne dobre zawody w tym sezonie rozegrał Szymon Szewczyk, autor 12 punktów, 12 zbiórek i 4 asyst, a wszystko w zaledwie 17 minut gry. ,,Gdy wygrywasz 30 punktami, to mecz musiał przebiegać pod nasze dyktando. Tak jak powiedział trener, przespaliśmy początek, ale szybko to naprawiliśmy. Kolejne nasze zwycięstwo, ale nie oszukujmy się, gdy gramy we Włocławku, to musimy wygrywać” – zakończył nasz podkoszowy.

Trener Miasta Szkła, Mariusz Niedbalski, powiedział z kolei ,,Po ciężkim meczu w czwartek nie mieliśmy zbyt dużo czasu na przygotowania. Dziś pękaliśmy z każdą minutą. Anwil to inna półka, niż my. Nie byliśmy w 100% gotowi na tak klasowy zespół, jak Anwil. Życzę gospodarzom realizacji wysokich, jak co roku celów”.