Anwil Włocławek nie zdołał się zrewanżować Arce Gdynia za przegraną z początku sezonu i ponownie uległ 66:83. Nie udało się tym samym osiągnąć jedenastego zwycięstwa z rzędu. Michał Michalak w rozmowie z Tomaszem Jankowskim na antenie Polsatu Sport próbował na gorąco ocenić to spotkanie.

Michał Michalak: ”Na minutę do końca drugiej kwarty prowadziliśmy ośmioma punktami i wydawało by się, że mieliśmy pod kontrolą mecz. W drugiej połówce dramatyczna zmiana, zupełnie nie funkcjonował atak, oni nas zmuszali do rzutów za trzy punkty.”

Dodał również, że ”przeciwnicy się rozkręcili, trafiali rzuty a my mieliśmy problem w ataku i w obronie też pozwalaliśmy na zbyt łatwe pozycje, straciliśmy rytm gry i zacięło się. ”