Kolejne spotkanie na własnym terenie na przestrzeni kilku dni rozegrał Anwil Włocławek. Rottweilery tym razem podejmowały Asseco Gdynia. Goście niespodziewanie wygrali, a było to możliwe dzięki świetnej skuteczności w rzutach za 3 punkty.

Anwil rozpoczął dzisiejsze spotkanie w następującym zestawieniu: Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Jaylin Airington, Marcin Nowakowski oraz Josip Sobin.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu 3-punktowego w wykonaniu Jakuba Garbacza. To z tym zawodnikiem defensywa Rottweilerów nie potrafiła sobie poradzić w pierwszej kwarcie. Garbacz przez zaledwie sześć minut zdobył 13 punktów i po kolejnym jego celnym rzucie trener Igor Milicić poprosił o czas. Wówczas Anwil przegrywał 13:18. Ostatecznie pierwszą część gry przegraliśmy różnicą trzynastu punktów! Asseco było nie do zatrzymania trafiając aż 8 z 10 prób za 3 punkty.

Drugą kwartę Anwil rozpoczął od skutecznych akcji Ivana Almeidy, który dał sygnał do odrabiania strat. Niestety Asseco nadal było bardzo skuteczne i odjechało naszej drużynie na różnicę nawet kilkunastu punktów. Po pierwszej połowie meczu ostatecznie przegrywaliśmy 12 punktami. Garbacz w Hali Mistrzów rozgrywał mecz życia zdobywając przez pierwsze dwie kwarty 21 punktów.

W trzeciej kwarty nadal brakowało żelaznej defensywy ze strony Anwilu. Mimo to w pewnym momencie zbliżyliśmy się do Asseco na zaledwie trzy punkty. Niestety dekoncentracja w ostatnich dwóch minutach tej części gry sprawiła, że goście znowu odskoczyli nam na aż 10 “oczek”. Zatem przed czwartą kwartą sytuacja Anwilu nie była najlepsza. Przegrywaliśmy, a do tego trener Igor Milicić z powodu urazu nie mógł skorzystać z Kamila Łączyńskiego.

Po trójkach Almeidy, Hosleya i Nowakowskiego Anwil zniwelował stratę do Asseco do zaledwie trzech punktów. Do końca spotkania mieliśmy jeszcze ponad 4 minuty gry, więc wszystko było możliwe. Niestety w kluczowych momentach Asseco było bardzo skuteczne w rzutach 3-punktowych i Rottweilery poniosły porażkę na własnym terenie.

Anwil Włocławek – Asseco Gdynia 92:105