Świetny mecz w Gdyni! Arka odrabiała straty w drugiej połowie, wyszła na prowadzenie i wygrała 98:89 z Anwilem Włocławek.

Od początku spotkania obie drużyny pokazywały mnóstwo energii. Anwil dogrywał piłki do Josipa Sobina, natomiast Arka starała się zaskakiwać trójkami Deividasa Dulkysa i Krzysztofa Szubargi. Późniejsze trafienia Michała Michalaka, Chase’a Simona i Szymona Szewczyka pozwoliły włocławianom bardzo szybko zdobyć 15 punktów przewagi. Po 10 minutach było 29:16. Również w drugiej części meczu koszykarze obu ekip potrafili zdobywać punkty z dystansu, ale to ekipa trenera Igora Milicicia utrzymywała przewagę. Dwie trójki z rzędu Walerija Lichodieja dały prowadzenie 45:27. Dulkys i Szubarga starali się odrabiać straty, ale po pierwszej połowie to mistrzowie Polski wygrywali 59:44.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza walczyła o lepszy wynik – pomagali w tym przede wszystkim Dariusz Wyka i Robert Upshaw. Po późniejszej trójce Krzysztofa Szubargi gospodarze przegrywali już tylko siedmioma punktami. Kolejny rzut z dystansu Wyki na koniec kwarty zbliżył gdynian do stanu 72:75. Do remisu zaraz na początku kolejnej kwarty doprowadził Josh Bostic, a jeszcze jedna trójka Wyki wyprowadziła Arkę na prowadzenie. Aktywny był też James Florence i to właśnie dzięki niemu gospodarze mieli już siedem punktów przewagi. Arka się rozpędzała, a drużyna trenera Igora Milicicia nie potrafiła na to zareagować. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 98:89.

Najlepszym graczem gospodarzy był Krzysztof Szubarga z 22 punktami i 11 asystami. 22 punkty i 8 zbiórek dołożył Dariusz Wyka. Michał Michalak rzucił dla gości 21 punktów.

źródło: plk.pl

Asseco Arka Gdynia: Szubarga 22, Wyka 22, Bostic 14, Upshaw 11, Ponitka 10, Florence 8, Dulkys 6, Witliński 3, Łapeta 2, Garbacz 0, Kamiński, Stryjewski

Anwil Włocławek: Michalak 21, Lichodiej 13, Sobin 13, Zyskowski 11, Simon 10, Mihailović 9, Łączyński 5, Parzeński 4, Szewczyk 3, Komenda 0, Marković 0, Wadowski 0