R. Witka: ”Nie mogliśmy skonstruować akcji właściwie przez cały mecz”

Anwil Włocławek skutecznie zatarł złe wspomnienia po zeszłotygodniowej porażce i w sobotni wieczór odniósł pewne zwycięstwo nad drużyną HydroTruck Radom. Co mieli do powiedzenia przedstawiciele obu drużyn na konferencji prasowej?

Robert Witka zaczął od gratulacji dla dzisiejszych zwycięzców, zwrócił uwagę na to jak podrażniony był Anwil po ostatniej porażce co było widać na parkiecie. ”Bardzo mocno nas naciskali, nie mogliśmy skonstruować akcji właściwie przez cały mecz, to był nasz główny problem” – mówił trener Witka. ”W obronie dużo błędów przy realizacji naszych założeń, dużo dziur, dużo zostawionego miejsca na obwodzie dla graczy rzucających….” – dodał. Na koniec trener podziękował włocławskim kibicom za ciepłe przyjęcie w Hali Mistrzów.

Igor Milicić na początku swojej wypowiedzi również nawiązał do ostatniego meczu Anwilu z AZS Koszalin. ”Zespół dostał nauczkę w zeszłym tygodniu i trochę nam to w głowie siedziało…” – powiedział zgromadzonym dziennikarzom Igor Milicić. Trener zwrócił również uwagę na obronę swoich podopiecznych i właśnie ten element gry m.in. wskazał jako klucz do zwycięstwa – ”musimy to utrzymać, jeśli myślimy cokolwiek poważnego zrobić w tym sezonie” – powiedział.

Więcej w materiale video.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o