Wybierasz się na niedzielny mecz? Weź ze sobą książki

Niedzielny mecz ze Stelmetem zapowiada się bardzo emocjonująco, więc z pewnością nie będzie czasu na czytanie książek w Hali Mistrzów. Klub Koszykówki Włocławek organizuje akcję, dzięki której, wszystkie zebrane bajki, opowieści czy komiksy zostaną przekazane do biblioteki na oddziale dziecięcym włocławskiego szpitala.

To nie pierwsza akcja społeczna organizowana przez klub. Na początku roku wraz z kibicami udało się zebrać ponad 300 kg karmy dla włocławskiego schroniska dla zwierząt. W lutym kibice mogli rejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie fundacji DKMS. Początek kwietnia stoi pod znakiem książek dla chorych dzieci przebywających na oddziale włocławskiej lecznicy.

W ramach promocji akcji Kamil Łączyński oraz Robert Skibniewski udali się do małych pacjentów i swoją obecnością oraz przeczytaniem bajek choć przez chwilę umilili im czas spędzony na szpitalnej sali. Jak powiedziała ordynator Oddziału Dziecięcego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, dr n. med. Irena Nowakowska mile widziane są nie tylko książki. Akcję można wspomóc przynosząc w niedzielę różnego rodzaju kredki, malowanki, zeszyty czy wycinanki.

Przy wejściu na halę dary odbierać będą wolontariusze, a następnie układać je na specjalnie przygotowanym regale za jednym z koszy. Dzięki temu już w trakcie spotkania wiadomo będzie z jakim odzewem spotkała się ta wyjątkowa akcja.

W filmie Robert Skibniewski zachęca by wspólnie uzbierać 3500 książek. Wierząc w dobroć i szczodrość kibiców mamy nadzieje, że ta ilość zostanie przekroczona.

Foto: Anwil TV

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o