Włocławska drużyna niestety nie zdołała odnieść kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach Basketball Champions League i uległa drużynie BC Niżny Nowogród. Anwil w tej chwili zajmuje piąte miejsce w tabeli BCL z bilansem 4 zwycięstw i 5 porażek.

Od pierwszych sekund gry gospodarze z powodzeniem przejęli inicjatywę i skutecznie zdobywali punkty. Anwil niestety nie zdołał postawić przeciwnikowi twardych warunków w obronie co przełożyło się na zdobywanie punktów przez Rosjan. Gdy włocławianie zaczęli zdobywać punkty i wydawało się, że pierwsze kwarta zakończy się wyrównanym wynikiem do gry wzięli się Chris Czakapowicz i Iwan Strebkow doprowadzając do wyniku 26:12 po pierwszych 10 minutach gry.

Podopieczni trenera Igora Milicia niestety nie zdołali znaleźć dobrej recepty na grę swoich rywali. Nie wpadały osobiste, podobnie było z rzutami z dystansu. W trzeciej kwarcie włocławianie przez prawie 3 minuty nie zdołali zdobyć żadnego punktu co skutecznie wykorzystywali Rosjanie. Taki obrót spraw doprowadził po 30 minutach gry do 18 punktowej przewagi drużyny Niżny Nowogród (66:48).

Czwarta kwarta nie przyniosła niczego w tym meczu. Anwil nie zdołał choćby odrobinę odmienić obrazu tego spotkania a konsekwentna zespołowa i skuteczna gra Rosjan doprowadziła do wyniku 86:62.