Po drugim meczu półfinałowym wszyscy we Włocławku zadają sobie pytanie: skąd tak słaba gra Anwilu i wysoka porażka z Stelmetem Enea BC Zielona Góra?

Powodów porażki jest zapewne kilka. Jednak oceniając spotkanie z perspektywy trybun oraz na podstawie statystyk na pierwszy plan wysuwa się jeden wniosek.

Anwil Włocławek przegrał drugie półfinałowe spotkanie przez dużą niefrasobliwość w ataku oraz zbyt wiele strat. I to strat popełnianych przez zawodników, którzy zazwyczaj odgrywali kluczowe role. Niestety każdy ma czasem słabszy dzień i tak było w przypadku naszego tercetu obwodowego.

W sumie Anwil miał na swoim koncie aż 18 strat – Stelmet zaledwie 9. Różnicę widać gołym okiem i już częściowo wiemy, skąd wzięła się 16-punktowa porażka.

Almeida – 7, Hosley – 4, Łączyński – 3. Na początku fazy play-off to ktoś z tego tercetu często napędzał ataki Anwilu. Niestety nie było tak w niedzielnym spotkaniu. Łącznie wyżej wymienieni zawodnicy zanotowali aż 14 strat.

Nie jest to oczywiście jedyny powód porażki. Jednak w momencie, kiedy liderzy grają nieco słabiej niż zwykle, to słabiej układa się gra całego zespołu. I tak było w niedzielnym meczu ze Stelmetem.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Anwil FriendMr Dunk 🏀Mr Dunk 🏀lolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo
Gość
lolo

Przegrana bo na trybunach zabrakło okrzyków łks łks łks.

Mr Dunk 🏀
Gość
Mr Dunk 🏀

Nie przez brak tych okrzyków tylko cały czas tylko obrona strefowa która jedynym dokładnym podaniem jest rozbijana np. JayAir lepiej czuje się każdy swego a tu na upór zone defense .lepsza obrona mieszana np Hosley dobrze broni w strefie niż w każdy swego

Mr Dunk 🏀
Gość
Mr Dunk 🏀

I na koniec wymuszać jak najwięcej fauli polskiej rotacji stelmetu

Anwil Friend
Gość
Anwil Friend

Trener się znalazł