Anwil Włocławek zwycieżył w Radomiu z Rosą 68:81. Jednak nie takie rottweilery włocławscy kibice chcieliby oglądać. Z bardzo dobrej strony pokazał się Chase Simon, który zdobył 23 punkty. Udany debiut w barwach Anwilu na polskim parkiecie zaliczył również Aaron Broussard.

Nasza drużyna rozpoczęła piątką – Kamil Łączyński, Chase Simon, Mateusz Kostrzewski, Josip Sobin i Walerij Lichodiej. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze i chwilę po wywalczeniu piłki spotkanie otworzył Chase Simon trafiając pierwszą ze swoich pięciu celnych trójek. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, ponieważ po chwili Filip Zegzuła przejął piłkę a akcję celnym rzutem za trzy wykończył Obie Trotter. Anwil nie zwalniał tempa i m.in. po trzeciej trójce Simona było już 7:13 dla włocławian. W pierwszej kwarcie Rosa nie była zbyt pewna swojej gry i łatwo traciła piłkę, na niespełna 3 minuty do końca pierwszej kwarty na koncie radomian były już 4 straty a w odrabianiu zaległości punktowych nie pomógł nawet zryw Carla Lindboma i jego trójka z ponad siedmiu metrów.

Po widocznej przewadze na parkiecie Anwil wygrał pierwszą kwartę 18:27

Niestety to był mecz kiedy po raz kolejny musieliśmy oglądać zapaść formy drużyny z Włocławka. W podtrzymaniu dobrej gry z pierwszej kwarty nie pomógł nawet debiut na polskim parkiecie w barwach Anwilu Aarona Broussarda. Widząc niemoc swoich podopiecznych trener Igor Milicić wziął przerwę na żądanie, która niestety nie przyniosła spodziewanych efektów. Przez ponad połowę drugiej kwarty Anwil nie zdobył żadnych punktów a Rosa powoli odrabiała straty. Obręcz odczarował dopiero Josip Sobin zdobywając 2 punkty na 4:23 do końca kwarty. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się wynikiem 18:8 a po pierwszej połowie Rosa schodziła do szatni z jednopunktową przewagą 36:35.

Druga połowa spotkania to wymiana praktycznie punkt za punkt z delikatną przewagą na korzyść włocławian. Anwil powoli zaczął budować swoją przewagę nie ustrzegając się strat i błedów. Ostatecznie Anwil wygrał spotkanie 68:81.

Rosa Radom – Anwil Włocławek 68:81 (18:27, 18:8, 21:24, 11:22)

Rosa: Cullen Neal 20, Obie Trotter 12, Carl Lindbom 10, Artur Mielczarek 9, Hanner Mosquera Perea 7, Marcin Piechowicz 6, Filip Zegzuła 4, Mateusz Szczypiński 0, Szymon Szymański 0, Daniel Wall 0.

Anwil: Chase Simon 23, Jarosław Zyskowski 10, Josip Sobin 8, Walerij Lichodiej 8, Michał Michalak 8, Aaron Broussard 7, Mateusz Kostrzewski 5, Nikola Marković 5, Jakub Parzeński 4, Kamil Łączyński 3.